Labai dažnai savo Instagram paskyroje (@juodaplunksna) susilaukiu klausimų apie tai, kaip ir su kokiomis programomis redaguoju savo nuotraukas. 90proc. iš jų klausia apie "pilkas" nuotraukas, o tiksliau apie spalvos(-ų) izoliavimą nuotraukoje, tad šiandien atskleisiu tą mažytę "paslaptį".
Visų pirma apie tokio tipo nuotraukų kėlimą pagalvojau susidūrusi su "baltos" temos sunkumais, kadangi negalėjau dalintis nuotraukomis iš kelionių, renginių ir vietų, kurios neturėjo mano instagramo temai tinkamu interjeru. Tad pagalvojau, kad izoliuotos spalvos nuotraukos visai tiktų mano temai ir įneštų šiek tiek daugiau spalvų ir nuotaikos. Ir tikrai dėl to nesuklydau. Šis sprendimas man davė laisvę kelti į instagram'ą dalykus, kuriuos norėjau. Taip, žinau kaip juokingai tai skamba :D
Tada apps store pradėjau ieškoti "color remover" ir panašiais hashtagais pažymėtų programų. Radau galybę įvairiausių, tad prasidėjo bandymas. Žinokit tokią galybę programų teko išbandyti, kol radau TĄ. Visos kitos buvo žiauriai nepatogios, neleido izoliuoti vienos konkrečios spalvos, o tik "pieštuko" pagalba ištrinti spalvą. Taip pat jų "pieštukai" neleido tiksliai pašalinti spalvos, nėjo priartinti vaizo, kad detaliai viską padaryti, žodžiu nieko gero. Ir po tikrai gal 20ties programų parsisiunčiau Vivv programėlę ir iškart įsimylėjau dėl patogumo ir detalumo.
Taigi pirmiausia atsidarau nuotrauką ir galvoju ką daryti toliau. Yra du keliai: izoliuoti tam tikrą spalvą (su pincetu) arba ištrinti spalvą su šepetėliu. Vėliau, jei suklydau galiu su kitu pieštuku užpaišyti spalvą atgal ant reikiamų vietų.
Beveik visada pradedu nuo kūno spalvos izoliavimo. Tačiau jeigu nuotraukoje yra smėlio, cemento ar kažko (kaip nuotraukoje), kas turi panašų atsplavį, tenka jį pašalinti su šepetėliu.
Tuomet izoliuoju kitas norimas spalvas, kaip šioje nuotraukoje mėlyną. Čia izoliavosi ir mėlyną atspalvį turinti sieną, kurią atskirai su šepetėliu nuspalvinau.
Tuomet tikrinu ar visos reikiamos detalės spalvotos/nespalvotos ir jei reikia jas sutvarkau.
Tada išsaugau nuotrauką ir einu redaguoti į kitas programas, tokias, kaip Vsco cam, facetune. O apie jas rašiau praeitame "Kaip redaguoju instagram foto" įraše.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Štai ir visa "paslaptis". Žinau, kad dauguma šį redagavimo būdą naudojančių neatskleidinėja kokią programą naudoja, ko aš visiškai nesuprantu. Džiaugiuosi galėdama pasidalinti ką išmokau, nes ir pati mokausi ieškodama video youtube ir įrašų bloguose. Taigi, ar kaip jums toks nuotraukų redagavimas? Kaip pačios mėgstat redaguoti nuotraukas Instagramui? :)
Ačiū, kad tokia lengva kalba pasidalinai tikrai puikiu app'su :)
ReplyDeleteLabai nesuprantu tų, kurios slepia, juk ne jų kažkoks sukurtas metodas ar pan. :) O ir pati ieškojau, mokiausi, tad reikia ir man, kaip sakant "give back". Džiaugiuosi, kad patiko :)
Delete