Vieša paslaptis, jog tinklaraščio (a.k.a. blog'o) sėkmę dažnai lemia vizualūs dalykai, tokie kaip nuotraukos, pačio tinklaraščio dizainas ir turinys soc. tinkluose. Savo tinklaraštį pradėjau kosmoso dizainu ir per laiką jį "pervilkau" į neerzinantį, neblaškantį minimalistinį baltą dizainą. Tinklaraščio nuotraukos taip pat tobulėjo ir nors vis dar yra kur tobulėti, bloginant (bei studijose naudojant fotošopą) išmoksti įvairių "triukų" kaip patobulinti nuotraukas. Tad jei mano skaitytojų tarpe yra šviežių blogerių, norinčių pradėti rašyti tinklaraštį ar tiesiog norinčių patobulinti savo fotošopo įgūdžius - šis įrašas skirtas Jums.
Visi šie tip'sai yra labai paprasti, tačiau žiauriai pagelbsti norint pagerinti nuotraukų kokybę. Savo fotošopo žinių bagažą, kurį naudoju bloginimui daugiausia susikroviau pas kitas blogeres, youtube įrašuose bei tiesiog bandydama viską iš eilės. Tad nusprendžiau sudėti mano manymu vertingiausius patarimus į vieną įrašą.
Balto fono iššviesinimas
Dažnai esant nepakankamai apšvietimo, ypač žiemą, susiduriu su nepakankamai baltu fonu, kuris mano akiai nelabai gražiai žiūrisi. Anksčiau norėdama pašviesinti baltą spalvą nuotraukoje, naudodavau Image > Adjustments > Curves įrankį, tačiau jis dažniausiai pašviesina ne tik baltą foną, tačiau ir visus kitus objektus nuotraukose. Norint pašviesinti tik baltą foną (arba bet kurią kitą spalvą) einu Image > Selective Color > Whites (atitinkamai nuo norimos pakeisti spalvos) ir apačioje esančioje Black juostoje žymeklį velku į kairę ir nustatau norimą šviesumą.
Spalvų tema tinklaraštyje
Kaip ir instagram'e, taip ir tinklaraštyje galima turėti ir labai patartina turėti temą (aš savosios dar neatradau, bet vis dar esu giliose paieškose fingers crossed), kuri vyrauja visose tinklaraščio nuotraukose. Tam galima laisvai naudoti ir fotošopą. Tame pačiame Selective Color lange galima žaisti su įvairiais atspalviais, taip randant sau patinkantį. Na, o kad nereikėtų užsirašyti pasirinktų atspalvių, galime susikurti nustatymų rinkinį (preset) ir vos per kelias sekundes jį panaudoti visoms savo norimoms nuotraukoms. Tą padaryti galima paspaudus Selective Color lango dešinėje esantį mygtuką ir suteikus savo nustatymų rinkiniui pavadinimą.
Dodge įrankis
Retkarčiais pasitaiko, jog tenka fotografuoti šviesių/baltų produktų ir norint pašviesinti tik tą produktą/vietą, nepašviesinant kitų naudoju Dodge įrankį. Su juo nederėtų persistengti, nes greit galima psiekti labai fake įvaizdį, kurio bent jau aš tikrai nenoriu. Šį įrankį galima rasti kairėje esančioje įrankių juostoje.
Spot healing įrankis
Fotografuojant kosmetiką dažnai pasitaiko įvairūs taškeliai, dulkės, įbrėžimai, kuriuos pamatome tik redaguodamos nuotraukos. Nesvarbu kiek kartų nuvalyčiau ir nušluostyčiau produktus, kažkas vistiek atsiras. Puikus įrankis tam ištaisyti yra Sport Healing, kuris panaikina mažas žymeles. Jis yra kairėje esančioje įrankių juostoje ir atrodo kaip pleistras.
Sharpen įrankis
Kad ir kaip akivaizdžiai skambėtų šis patarimas, bet fotografuojant produktus, dažnai prekių pavadinimai ir kitos detalės nėra itin pastebimos, tad jas paryškinti naudoju Sharpen įrankį, kuris paaštrina norimus nuotraukos aspektus. Šis įrankis taip pat yra dešinėje, įrankių juostoje.
Save for web
Jei jau yra tekę nuotraukas tvarkyti fotošopu, tikriausiai pastebėjot, jog programoje nuotraukos visuomet atrodo daug geriau ir turi tarytum švytėjimą, o įkėlus į blog'ą jis dingsta ir pasikeičia spalvos. Taip atsitinka dėl to, jog internete publikuojamos nuotraukos nuskaitomos sRGB spalvų profiliu, tad esant kitokiam spalvų profiliui, nuotraukų spalvos išsikraipo. Tam, kad nuotraukos tiek fotošope, tiek blog'e būtų tokios pat, reikia naudoti ne Save, Save as, o Save for web. Būtinai pasirinkite JPEG formatą, norimą kokybę bei paspauskite Convert to sRGB. Norimus išsaugojimo nustatymus galite išsisaugoti kaip preset, maniškis pavadintas BLOGpics. Nuotraukoje apačioje galite pamatyti koks didelis tokio saugojimo skirtumas.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ar žinojot visus mano išvardintus patarimus? Kuris jūsų manymu labiausiai gelbsti redaguojant nuotraukas? Aš vieno tikrai neišskirčiau, nes visi be galo svarbūs ir man buvo tikras atradimas! Gal būt žinai daugiau naudintų fotošopo tips'ų? Būtinai pasidalink jais komentaruose :)
Smagus straipsnis, tikrai ne viską žinojau. Gaila, šiaip man fotošopas per brangus, bet bandysiu pritaikyti (ypač patarimus baltai spalvai šviesinti) kitokiose programose.
ReplyDeletePabandyk linkomanijoj atsisiųsti fotošopą. Mano irgi ne originalus, tačiau puikiai veikia :)
DeleteNa, aš jei tik įmanoma, stengiuosi nepiratauti. Šeima iš programavimo ir kūrybos duoną valgo, tai žinai, kažkaip nei šiaip, nei taip :). Bet patarimai vistiek geri ir pritaikomi.
DeleteTada viskas suprantama :)
DeleteSalomėja, jei kada prireiks Photoshop'o, rekomenduoju jų mėnesinį planą :) Šiek tiek mažiau kerta per piniginę, galima bet kada atsisakyti :)
DeleteAurelija, kaip smagu, jog daliniesi :) Man, kaip Photoshop geek'ui sunku išskirti vieną mylimiausią funkciją, bet mėgstu Match Color (Image->Adjustments->Match Color..). Praverčia, kai reikia suvienodinti dvi nuotraukas spalvų ir apšvietimo atžvilgiu. O šiaip, manau, visas Photoshop smagumas prasideda išmokus naudotis Layers ir Blending Modes. Lyg kitas pasaulis atsiveria :D
Oo Živile, šito nežinojau. Ačiū, kad pasidalinai. Būtų iš tavo pusės smagu sulaukti tokio įrašo su tipsais ir mėgstamiausiom funkcijom, turbūt nemažai sužinočiau. O dėl išmokimo tai jo, išmoksti basic'us, o jau po to leidi pasireikšti kūrybiškumui :D
DeleteViską žinojau, tik paskutinio ne. Būtinai pabandysiu, tikiu, kad pravers. Ačiū!
ReplyDelete-
http://peroksidine.lt
Super. Galbūt žinai dar kokių tip'sų, be šių, pagelbėjančių bloginime? :)
DeleteSuper, labai ačiū už kelis dar nežinotus man patarimus :))) Būtinai pasinaudosiu!
ReplyDeleteSmagu girdėt :) Jei pati žinai kokių triukų - būtinai pasidalink :)
Delete